depocum logo
Mobilya ve Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir

Mobilya ve Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Ev eşyası taşıma işleminde en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri “mobilya ve beyaz eşyalar nasıl paketlenir?” hususudur. Eşya paketleme işinin kalitesi, nakliyeye başarı katar. Her başarılı nakliye firması, ev eşyası paketleme konusunda tecrübeli ve titiz çalışan personeller ile çalışarak başarısında başarı katmak ister.

Nakliye firmaları müşteri memnuniyeti konusunda tam not almak istiyorsa özellikle mobilya ve beyaz eşya paketlenmesi konusunda üst düzey performans göstermelidirler. Peki bunu nasıl başarırlar?

Eşya taşımacılığı için en önemli olan eşya paketleme işinde mobilyalar ve beyaz eşyalar nasıl muhafaza edilerek taşınır? Hangi adımlar uygulanır?

Mobilya ve Beyaz Eşya Paketleme İşlem Basamakları

Mobilya ve beyaz eşyalar taşınma esnasında kesinlikle zarar görmeden taşınmalıdır. Bu eşyaların yenilenmesi büyük maliyet olduğu için özenle taşınması gereklidir. Ev sahipleri ev taşıma öncesinde mutlaka en başarılı nakliye firmaları arasında seçim yapmalıdır.

Peki başarılı nakliye firmaları tarafından mobilya ve beyaz eşyalar nasıl paketlenir? İşte sırası ile çizilecek ve kırılacak eşyaların paketlenmesi hakkında bilinmesi gerekenler!

Taşınacak Eşyaların Tasniflendirilmesi

Taşınacak eşyalar bir ev ya da iş yerine ait olabilir. Öncelikle taşınma öncesinde paketleme esnasında her eşyayı sınıflandırmak gereklidir. Kırılacak eşyalar (cam, porselen benzeri eşyalar), delinecek eşyalar (deri mobilyalar vs.) ve çizilecek eşyalar (mobilyalar ve beyaz eşyalar gibi) mutlaka özenle paketlenmeli ve taşınmalıdır. Bu durumda öncelikle bu 3 sınıf eşyayı birbirinden ayırmak gereklidir. paketleme esnasında bu ayrıma varılmadığı takdirde taşıma esnasında gerekli özen gösterilmez. Taşıma işlemi başında kesinlikle eşyalar tasniflendirilmeli ve gruplar halinde paketlenmelidir.

Mobilyaların Ambalajlanması

Buzdolabı , çamaşır , bulaşık makinesi ve koltukların sarılması için ilk önce streç ile eşyanın tozlanmasına karşı eşya sarılır bu hem eşyanın tozlanması engellenir hem de hasarı emmesi için kullanılır . Sonra hava laylonlu pat-pat yardımı ile mobilyalarınız sarılır ve artık tamamen hasar almasına karşı eşyalarınızı korumuş olacaksınız .

Ambalaj Kağıdı Seçimi

Paketleme işleminde önemli olan aslında en doğru ambalaj kağıdı seçimini yapmaktır. Paketleme esnasında streç kullanılması eşyaların tozlanmasının önüne geçer. Ancak bu sadece geçici bir önlemdir. Streç, eşyaların kırılmasını ya da çizilmesini asla önlemez. Bu nedenle tasniflendirilen eşyaların mutlaka dış yapısına uygun kağıt ile paketlenmesi gereklidir.

Her ambalaj kağıdı dokusu ile dışarıdan gelecek zararlara karşı eşyanızı koruma altına alacaktır. Bazı nakliye firmaları masraftan kaçmak ve daha çok kazanmak için kaliteli ambalaj kağıdı kullanmazlar. Tek tip kağıtla bütün eşyaları paketler ve müşteriye görüntüde hizmet sunarlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus nakliye firmasının size en başta sunacağını söylediği hizmeti size sunup sunmadığıdır. İşte bu yönü ile paketleme sırasında kullanılan ürünlere kadar detaylı şekilde alacağınız hizmet hakkında bilgi almanız gereklidir.

Paketlerin Tanınırlığı

Eşya paketlemesi yaparken mutlaka eşyaların hangi odaya ait olduğu ve paket içerisinde ne olduğu üzerine not edilmelidir. Bu sayede taşımacı ekibin işi kolaylaşır ve daha dikkatli bir taşıma işlemi gerçekleşir. Paketlerin içerisinde ne olduğunun pakette yazılması aynı zamanda yerleşme aşamasında da kolaylık sağlayacak bir çalışmadır. Nakliye firmalarının, mobilya ve beyaz eşya nasıl paketlenir soruna vereceği hizmetin kalitesini ölçerken bütün halinde düşünmeniz, yerleşme aşamasında da size nasıl kolaylıklar sağlayacağını öğrenmelisiniz

Benzer Yazılar