depocum logo

Bostancı Eşya Depolama

Bostancı eşya depolama hizmeti, eşyaların kalıcı olmayan bir süre zarfında, kapalı bir alanda kapısı kilitli ve güveni olarak depolanması demektir. Bu depolama türü, pek çok kişinin şüphesiz bir şekilde faydalanmak isteyeceği bir hizmet türüdür. bostancı eşya depolama, Oda depo hizmetimiz, müşterilerimize özel depolama ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunar. Depolama birimlerimiz, farklı boyutlarda mevcuttur ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Oda depo hizmetimiz, müşterilerimize ekonomik ve uygun fiyatlar sunar.  Bu sayede, müşterilerimiz yalnızca ihtiyaçlarına uygun bostancı eşya depolama alanı kiralayarak gereksiz yere fazla ödeme yapmazlar.

Bostancı eşya depolama birimlerimizin boyutlarına ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre farklı fiyatlandırma seçenekleri sunarız. Bu sayede müşterilerimiz, sadece ihtiyaçlarına göre ödeme yaparak bütçelerini kontrol edebilirler.

Depolama birimlerimiz, hijyenik koşullara uygun olarak düzenli olarak temizlenir ve dezenfekte edilir. Ayrıca, güvenlik önlemlerimiz sayesinde müşterilerimizin depoladıkları eşyalar her zaman güvende ve güvende kalır. Depolama birimlerimiz, güvenlik kameraları ve yangın alarm sistemleri en donanımlı ekipmanlarla donatılmıştır. Böylece müşterilerimiz, eşyalarının güvenliği konusunda endişe etmeden depolama hizmetimizden faydalanabilirler.

Bostancı eşya depolama ve oda depo hizmetlerimiz, müşterilerimize ek depolama alanı sağlama konusunda da esnek bir yaklaşım sunar. Örneğin, depolama ihtiyaçları birden fazla oda depolama birimi gerektiriyorsa, müşterilerimiz birden fazla depolama birimini birleştirebilir ve tek bir büyük depolama birimi haline getirebilirler. Ayrıca, müşterilerimiz depolama ihtiyaçları değiştiğinde, depolama birimlerini yükseltme veya azaltma seçeneklerine de sahiptirler.

Bostancı eşya depolama’nın oda depo hizmeti, müşterilerimizin özel depolama ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan mükemmel bir seçenektir. Depolama birimlerimiz hijyenik, güvenli ve özelleştirilebilir olduğu için, müşterilerimiz eşyalarını rahatlıkla depolayabilirler. Ayrıca, müşterilerimiz istedikleri zaman depolama birimlerine erişebilirler ve eşyalarını kontrol edebilirler. Bu hizmetimizle, müşterilerimizin özel depolama ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyoruz.

Depocum Eşya Depolama, Antik çağdaki adı ve burada bir yerleşme olup olmadığını gösteren herhangi bir kalıntıya rastlanmamıştır. Bostancı’nın Bizans dönemindeki Poleatikon adlı yer olduğu tahmin edilmektedir. İmparatorların Anadolu içindeki seferlerinden dönüşlerinde şehir başkanı (praefectus-eparhos) onu burada karşılardı. Bu yüzden burada ufak da olsa bir saray veya köşkün bulunduğu sanılır. Aynı yerde, 718’de Emevi kuvvetleri Konstantinopolis’i kuşattığında, İslam donanmasının bir kısmının sığındığı bir liman da bulunuyordu.

İstasyonun olduğu yer çevresinde bulunan bir Bizans kilisesine ait mermer bir sütun gövdesi, 1980’li yıllara kadar istasyonun hemen arkasında duruyordu. Bağdat Caddesi’nin kenarında kablo döşemesi sırasında açılan çukurlarda da Bizans tuğlaları bulunmuştur. Turşucu Deresi’nin denize döküldüğü yerde de, çıkmalar halinde payandaları olan bir Bizans duvarı kalıntısı, derenin üstü kapatılıncaya kadar görülürdü. Poleatikon’daki limanın son kalıntıları ise, 1985-1990 arasındaki sahil yolu yapımı ve kıyı doldurması ile yok olmuştur.

Osmanlı döneminde şehri Anadolu’ya bağlayan anayol Bostancı’dan geçiyordu. Bu yolun bir bölümü sonra Bostancı eşya depolama hizmetine yakınlığı olan alanlar. Bağdat Caddesi olarak adlandırılmıştır. Şehrin doğu sınırını teşkil eden bu yerde, bir bostancı derbendi (karakolu) kurulmuş ve İstanbul’a giriş çıkışlar burada bostancılar tarafından kontrol edilmiştir. Semtin adı da, bu bostancı derbendinden gelmiştir.

Bostancı semtinde Osmanlı dönemi boyunca önemli bir yerleşme olmamıştır. Semtin canlanması 19. yy sonlarında Bağdat Demiryolu‘nun buradan geçmesi ile başlamıştır. I. Dünya Savaşı yıllarında Cihangir yangınında (1916) evleri yanan aileler de buraya göç ederek imkânlarına göre evler veya köşkler yaptırarak yerleşmişlerdir. Suadiye‘de bir plaj tesisinin kurulması ile bölgenin daha büyük canlılık kazanması sonunda, 1930’lu yılların ikinci yarısında Kadıköy tramvay hattı Bostancı’ya kadar uzatılmıştır. Çatalçeşme‘ye kadar çift hat halinde olan tramvay yolu, buradan sonra terminus noktası olan çarşı ve karakol meydanına kadar tek hat halinde işlerdi. 1950’li yıllarda raylar sökülerek kaldırıldı. Buraya kadar tramvay taşımacılığının olması semtin gelişmesinde büyük rol oynamıştır.

Genellikle 1930’dan itibaren, Bostancı’da kıyıda ve demiryolu çevresi ile Bağdat Caddesi etrafında iki katlı villalar yapıldığı görülür. Bunun için de eski ahşap köşklerin bahçeleri parselenmiş, binaları yıkılmıştır. Uzun yıllar yazlık sayfiye yeri olan Bostancı’da, 1980’li yıllardan itibaren bu villalar yerlerini kıyıda 4, Bağdat Caddesi’nin iki yanında 5, bunun dışında kalan yerlerde 8-10 katlı apartmanlara bırakmıştır. Anadolu Yakası‘ndaki en büyük gösteri mekanlarından biri olan Bostancı Gösteri Merkezi 1991 yılında açılmıştır.

1985-1995 arasındaki kent düzenlemeleri sırasında Kadıköy-Pendik sahil yolu açılırken Bostancı Koyu ve İskelesi çevresi doldurulmuş, eski sahil lokantaları, yalılar içeride kalmış, iskele meydanının önemli bölümü açık otopark halini almış, semtin sahil kesimlerinin karakteristiği ve görünümü bütünüyle değişmiştir.

Günümüzde Bostancı Semti Yoğunlukla kentsel dönüşüm açısında oldukça talep gören ilçeler arasında görülmektedir bu da bostancı eşya depolama hizmeti için güvenilir nakliye ve depolama firması bulmak için büyük çaba gösterilmesi gerekmektedir, bu noktada Depocum eşya depolama hizmeti almak isteyen bütün müşterilerimize öncelikli hizmet alanlarında yardımcı olmak,eşya depolama ofis taşıma şehirler arası nakliyat gibi alanlarda hizmet sunmakta olan firmamız her bütçeye uygun kişiye özel depolama alanları ile yıllarca gönül rahatlığı ile eşyalarını depolayabileceği alanların yanı sıra taşınma ve depolama gibi hizmetleri profesyonel personneler eşliğinde sunmaktadır.

Bostancı Eşya Depolama
Bostancı Eşya Depolama